İstanbul Kırmızısı Filminde Dublaj Zamanı!

İstanbul Kırmızısı Filminde Dublaj Zamanı! 27 Kasım 2016

Ferzan Özpetek'in son filmi dublaj aşamasına geçti.

Ferzan Özpetek'in kendi kitabından sinemaya uyarlanan İstanbul Kırmızısı'nda sıra dublaj aşamasına geldi. İtalyanca dublaj yapıldığını duyduğumuz videoda ayrıca Yusuf karakterini canlandıran Mehmet Günsür ve Orhan karakterini canlandıran Halit Ergenç'i görüyoruz.

Rosso İstanbul.. prove di doppiaggio.. İstanbul Kırmızısı düblaj denemeleri.. #istanbulkirmizisi #rossoistanbul #francescovairano #roma #rome

Ferzan Ozpetek (@ferzanozpetek) tarafından paylaşılan bir video (22 Kas 2016, 10:10 PST)

Filmin konusu kısaca; Orhan travmatik bir kayıptan sonra her şeyini bırakarak Londra'ya yerleşen eski bir yazardır. Editör olarak çalışan Orhan, ünlü yönetmen Deniz Soysal'ın doğup büyüdüğü şehirdeki çocukluk anıların anlattığı bir kitap için İstanbul'a gelir. Deniz hem tarihi aile köşkünden annesini taşımak hem de yeni filminin hazırlıkları için İstanbul’dadır. Orhan’ın İstanbul’daki işi yayınlanmadan önce kitaba son dokunuşları yapmaktır. Ancak buluşmalarının ertesi sabahı Deniz ortadan kaybolur. Bu süreçte Orhan, Deniz'in çocukluk arkadaşı Neval de dahil, kitapta anlatılanların gerçeğin gösterişli bir kopyası olduğunu fark eder. Deniz’in gizemli yaşamı ortadan kayboluşuyla birlikte aydınlatılmanın eşiğindedir.

Ünlü yönetmenin "Benim ilk Türk filmim" diye bahsettiği İstanbul Kırmızısı'nın başrollerinde Nejat İşler, Mehmet Günsür ve Tuba Büyüküstün bulunurken ayrıca Zerrin Tekindor, Reha Özcan, Serra Yılmaz ve Ayten Gökçer gibi başarılı isimler de yapımda yer alıyor. Senaryosunu da Özpetek'in üstlendiği yapımın görüntü yönetmeni ise Gian Filippo Corticelli.

İstanbul Kırmızısı 3 Mart 2017 tarihinde vizyona girecek.

  • Beğen
    0
  BENZER HABERLER
  NELER OLUYOR Tümünü Gör
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha